ru uk

Про що розповість Стів на своєму семінарі?

Стів Каплан – класик і новатор водночас, він справжній ерудит у жанрі комедії, що не боїться порушувати канони. Серед студентів Стіва – творці серіалів "Друзі", "Секс і місто", "Теорія великого вибуху" та багатьох інших. 

Чого ж очікувати від цього семінару, який відбудеться вже 20-21 червня? 

1. Підрив застарілих правил 


Якщо ви вважаєте, що в будь-якій історії має бути хороший хлопець і поганий хлопець, послухайте, що думає про це Стів: «В комедіях часто з'являється лиходій (наприклад, Біф у «Назад у майбутнє» чи Бен Стіллер у «Вибивалах»), тому ви повинні затямити одну річ про антагоністів в комедії: вони непотрібні». 

2. Переосмислення канонів 

Колись Джорджу Лукасу потрапила до рук книжка Джозефа Кемпбела, так і з'явились «Зоряні війни», а за ними ще безліч героїчних екшенів, включно з «Месниками». 
Каплан переосмислює «Шлях Героя» Джозефа Кемпбела та пропонує більш актуальний підхід до створення персонажа, що має більше спільного з реальним життям, а не з міфологією. На прикладах відомих комедій Стів показує, як у різних фільмах розгортається «шлях комічного героя». 

3. Відмова від рамок на користь структури 

Під час семінару «Шлях комічного героя» слухачі отримають фактично готову схему комедійного сценарію, водночас це аж ніяк не формула. Навіть сам Стів зазначає: «Структура — це форма, але не можна перетворювати її на рамки. Всі етапи шляху комічного героя, які я називаю, трапляються майже в кожному фільмі, але не на певній заданій сторінці сценарію». 

4. Погляд у філософський вимір 

Стів послідовно пише про інструменти комедії і про те, чому вони працюють. Це помітно і в його першій книзі та семінарі «Приховані інструменти комедії» і в «Шляху комічного героя». Тема різна, але на принцип один: комічне лежить в природі людини. У новому семінарі Стів звертається до комічних архетипів та описує персонажів сучасних комедій з допомогою архетипів: Дурень, Голос Розуму, Тварина, Наставник тощо.

Детальніше про семінар та реєстрація – тут.