ru uk

Конспект майстер-класу «Ніша вільна: digital-контент, якого не вистачає в Україні»

15 травня відбувся майстер-клас, присвячений сучасним та майбутнім тенденціям у виробництві digital-контенту.

Спікери:
Павло Лінєвич –
 менеджер з комунікацій, Media Resources Management
Роман Грищук – керівник студії «Мамахохотала»
Дуглас Бурдетт (Douglas Burdett) – автор та ведучий подкасту The Marketing Book Podcast (США) 

Майстер-клас відкрив Павло Лінєвич з оглядовою доповіддю про сучасний стан ринку digital-контенту.

Спеціалісти Media Resources Management провели дослідження глобального медіаспоживання за 2017 рік. Так, частка цифрового контенту на сьогодні перевищує всі традиційні медіа і складає 59%. Загалом, користувачі Інтернету проводять в середньому 6.5 годин в день, споживаючи різноманітний контент. Частка телебачення складає 19%, а радіо, ігри та друкована преса – в сумі 24%. Якщо подивитися детальніше на цифровий контент, соціальні мережі складають рівно третину всього часу проведеного в Інтернеті. Поступаються їм Інтернет-ЗМІ, музичні сервіси та онлайн-телебачення. Очевидним є той факт, що молода аудиторія 16-24 проводить у мережі більше часу, ніж старші люди. При чому, у половині випадків контент споживається з мобільних пристроїв.

Далі Павло представив гостям майстер-класу актуальну статистику та цікаві факти по основним платформам цифрового контенту, таких як YouTube та Netflix. Так, наприклад, кожну хвилину на YouTube завантажується 300 годин відео, а за добу користувачі проглядають 5 млрд. відеороликів. Кількість активних відеоблогерів, які регулярно завантажують відео – 50 мільйонів. Якщо подивитись на український YouTube, найпопулярнішими каналами є розважальні та дитячі. До Топ-10 входять і два телеканали – «Новий» та «Україна».

Статистичні дані по Netflix також цікаві. Середній користувач сервісу за місяць використовує доволі значну кількість трафіку – 45 Гб. Це спричинило те, що Netflix в останні роки вкладає багато ресурсів для вдосконалення алгоритмів, які дозволять дивитись відео у високій якості, витрачаючи менше трафіку.

Переходячи безпосередньо до теми майстер-класу, Павло розповів гостям про digital-платформи, які набирають популярності у світі, але ще не всім відомі в Україні. Так, на особливу увагу заслуговує сервіс Facebook Watch. Найпопулярніша в світі соцмережа зараз витрачає мільйони доларів на виробництво власного відеоконтенту. На Facebook Watch сьогодні доступні різноманітні ексклюзивні тайтли – як ігрові (серіали), так і неігрові (реаліті, ток-шоу, дейтінг). Бюджет, який Facebook виділяє на виробництво однієї серії неігрового шоу короткої форми коливається від 20 до 40 тисяч доларів, для серіалів цей показник значно вищий – від 250 тисяч. Контент монетизується за допомогою реклами – пре- та мід-ролів, при чому виробник контенту отримує 55%, а сам Facebook – 45%. На прикладі декількох успішних шоу учасники майстер-класу переконались, що варто співпрацювати з Facebook і готуватись до приходу Watch в Україну.

У наступній секції майстер-класу говорили про подкасти – популярний у всьому світі вид цифрового аудіо-контенту. Подкасти сьогодні особливо цікаві, оскільки їх виробництво значно дешевше, ніж відеоблоги, а слухачі мають можливість займатися своїми справами під час прослуховування. Гості майстер-класу переглянули інтерв’ю з Дугласом Бурдеттом (Douglas Burdett), яке він дав ексклюзивно для FILM.UA Факультету. Дуглас – автор та ведучий професійного подкасту The Marketing Book Podcast, який входить до десятки кращих подкастів для маркетологів за версією LinkedIn. Дуглас в деталях розповів, з чого починати, якщо ви хочете створити свій подкаст, як знайти свою аудиторію, яке обладнання потрібно мати, та як просувати і монетизувати подкаст.

«Знайдіть свою нішу, в якій ви володієте знаннями і в якій вам комфортно. Не купуйте дороге обладнання, вам потрібен всього лише мікрофон та навушники, загальною вартістю $100. Запрошуйте гостей – вони допоможуть значно підвищити цікавість подкасту та залучити більше слухачів».

І нарешті в третій частині майстер-класу слово взяв Роман Грищук, керівник студії «Мамахохотала». На прикладі успішних проектів студії Роман поділився з аудиторією важливими інсайтами. Як шукати спонсорів для свого веб-серіалу, як збирати команду однодумців та як не втрапити у неприємні ситуації – все це та багато іншого розповів Роман. Досить цікавим виявився той факт, що саме студія «Мамахохотала» повернула Павла Зіброва на сцену та на екрани. Все почалося з відеокліпу, де по сюжету кандидатуру Павла Зіброва запропонували на посаду очільника Польської залізниці в якості відповіді на призначення поляка керівником «Укрзалізниці».

Дуже цікаво було почути також і про співпрацю студії з мережею АТБ. Так, «Мамахохотала» нещодавно зняла веб-серіал «Касирша Люба» про рядових співробітників супермаркету та їх надзвичайні здібності. Кейс приніс мережі АТБ більшу впізнаваність серед молодої аудиторії та підняв її імідж.

«Не бійтеся експериментувати, наймайте молодих режисерів та сценаристів, слідкуйте за трендами та влучно грайте на інфоповодах».

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів. В цьому році ще не раз ми надамо можливість поспілкуватися з кращими експертами України та світу. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA Факультет і сторінці Facebook. До нових зустрічей!