ru uk

Короткі тези практичного курсу для продюсерів

26-27 листопада відбувся дводенний практичний курс Skill Bill Pro «Мислити як шоураннер: ідея, розробка, пітчинг - як перші етапи реалізації проекту» від Ірини Костюк та Анни Єлісєєвої, продюсерів FILM.UA Group.

Курс був розділений на кілька тематичних частин. У першій частині курсу Ірина та Анна розповіли про світові тенденції сучасного виробництва контенту для телебачення, а також реалії сучасного українського ринку аудіо-візуального контенту і про те, якого роду проекти можуть зацікавити телеканали сьогодні.

Експерти ще раз акцентували увагу на тому, що поняття «шоураннер» - набагато ширше, ніж авторство ідеї. Шоураннер повинен повністю розуміти, що буде відбуватися з його ідеєю на всіх етапах реалізації: хто напише сценарій, який продакшн буде займатися виробництвом, яким буде кастинг, для якого каналу цей проект і яких спонсорів можна таким проектом залучити.

Заявки (сценарії), які автор пропонує продюсерам, завжди повинні бути вписані в контекст реалій ринку на даний момент. Телебачення - це насамперед бізнес, і на відміну від літератури, вимагає великих витрат на реалізацію. Щоб бізнес був успішним, витрати повинні окупатися. Наприклад, сьогодні в Україні не стануть знімати фантастичні серіали або фентезі навіть з дуже гарною ідеєю, оскільки це - дуже витратні жанри.

Говорячи про тренди в світі, експерти підкреслили значущість таких форматів:

- Реаліті з викликом,

- Реаліті на межі фолу,

- Скріптед-реаліті,

- Драми з «неправильними героями»,

- Web-серіали.

Експерти також нагадали, що юридично захистити саму ідею практично неможливо. Можна захистити тільки форму реалізації ідеї: сценарій, біблію формату, пілот або готову програму.

Веб-серіалам та його особливостям приділили особливу увагу і розповіли, які можливості ця форма дає авторам.

Також експерти обговорили з аудиторією можливість спільного виробництва з іноземними партнерами, наприклад, з Польщею.

Практична частина курсу була присвячена розбору заявок. Всього організатори отримали більше 40 заявок. У результаті були відібрані 8 проектів, які експерти розглянули докладно і дали свої коментарі.

Автори заявок по черзі отримували можливість протягом 5 хвилин представити свою ідею - суть проекту, сюжет, розповісти про потенційні можливості подальшої реалізації та ін., Тобто, учасники працювали як шоураннер, а не тільки як автори. Після кожної презентації експерти коротко давали оцінку сильним і слабким сторонам проекту, а також рекомендації щодо їх удосконалення, як домашнє завдання. Основні правки стосувалися мотивації головних героїв, структури, поєднання горизонтальних сюжетних ліній з вертикальними, основних конфліктів, рушійних для серіалу або ситкому.

В учасників була доба, щоб переробити свою ідею і знову представити її до уваги експертів і глядачів. У другий день курсу коментарі по кожному проекту давали не тільки експерти, а й слухачі. Деяким учасникам вдалося внести значущі зміни, які зробили проекти більш зрозумілими і зручними для реалізації. Інші учасники отримали об'ємний фідбек для подальшої розробки своїх ідей.

Найближчий майстер-клас Skill Bill Start відбудеться 8 грудня 2015р. Володимир Бородянський розкриє тему «Телебачення як лайфстайл». Участь у майстер-класі безкоштовна. Реєстрація обов'язкова.