ru uk

Майстер-клас по режисурі від Романа Балаяна

17 лютого 2015р. в рамках курсу SKILL BILL Start пройшов майстер клас Романа Балаяна по режисурі. Зал був переповнений.

Ми пропонуємо вам короткі тези майстер-класу:

 1. Роман Гургенович запропонував подивитися кілька уривків зі своїх фільмів. Але перегляд відео на цьому майстер-класі виконував тільки одну задачу: показати, що знімають для фільму часто не те, що написано в сценарії.
 2. Філософія роботи Романа Балаяна - «нахабна свобода режисури», коли ніхто не знає, що режисер зніматиме на наступний день.
 3. Якщо молоді режисери виходять з круговороту наслідування, вони можуть знімати дійсно цікаві речі.
 4. Порада від Романа Балаяна: сходіть в різні театри на постановки одної і тої ж вистави. У кожному театрі історія буде розказана по-іншому - це і є школа режисури.
 5. Під час зйомок фільму «Філер» одна з розмов мав відбуватися на вулиці. Коли знімальна група їхала на локацію, вони проїжджали напівзруйнований будинок. Роман Гургенович обійшов будинок і вирішив, що вони будуть знімати там при природному освітленні. Сцена була знята за годину.
 6. Роман Балаян: «Помічник режисера знає сценарій, а я знаю, що поміняти».
 7. Несподівані зміни в сценарії дозволяють уникати завченого тексту у акторів. У той же час імпровізація на знімальному майданчику дозволяє підійти до людини ближче, ніж те, що сухо прописано в сценарії.
 8. Якщо ви читаєте книгу і вам захотілося її екранізувати, то це відбувається тому, що ви знайшли якусь унікальну інтонацію, нове прочитання. У цьому випадку ваше кіно зможе увійти до списку найкращих фільмів світового кінематографа.
 9. «Недомовленість у фільмах робить їх цікавіше», - вважає Романа Балаян.
 10. Американська школа режисури професійна, так як дозволяє випускникам якісно знімати дуже різні фільми.
 11. Одним з улюблених фільмів Балаяна став «Андерграунд» Кустуріци. Серед інших шанованих ним фільмів - «Таксист» і «Скажений бик» Скорсезе, «Сталкер» Тарковського.
 12.  Після успіху у всьому світі режисер повинен бути скромний. Це тільки закріпить його успіх.
 13. Кіно дуже близьке до музики. Коли режисер монтує свій фільм, навіть за відсутності композитора, він повинен тримати «свою мелодію».
 14. Сценарій фільму «Польоти уві сні і наяву» був усього на тридцять одну сторінку, але на екрани вийшов повний метр - 1 година 17 хвилин. Переглядаючи фільм сьогодні, Роман Гургенович скоротив би його для DVD-версії, так як вважає, що окремі сцени затягнули для збільшення хронометражу, щоб вийшов повний метр.
 15. Фільм не треба ускладнювати костюмами, а найсумніші сцени можна знімати весело.

Наступний майстер-клас відбудеться 26 лютого. В рамках Skill Bill Pro Ярослав Пілунський розповість про операторську роботу. Слідкуйте за новинами на нашому сайті і сторінці фейсбук.