ru uk

Короткі тези майстер-класу про роботу художника по костюмах

5 лютого 2015р. пройшов майстер-клас Надії Кудрявцевої про роботу художника по костюмах. В рамках майстер-класу ми говорили про завдання художника по костюмах, необхідну освіту, співпрацю департаментів під час роботи над фільмом, роботу з головними акторами і професійні прийоми, які допоможуть полегшити роботу костюмерів.

Традиційно ми підготували для вас короткі тези майстер-класу:

 • Основні завдання художника по костюмах: 1. Допомогти режисерові втілити його художній задум. 2. Допомогти акторові створити точний і достовірний портрет свого персонажа, який надовго запам'ятається глядачам.
 • Якщо ви плануєте обіймати посаду художника по костюмах у фільмі, вам знадобляться організаторські здібності. При цьому дуже допоможе вища освіта (профіль не так важливий) - це дозволить вам говорити з продюсерами і режисерами на одній мові.
 • На думку Надії, робота в кіно досить важка фізично. Треба бути готовим до того, що костюмерам доводиться переносити великий об'єм одягу, готувати костюми поза зйомками, працювати з різними хімічними засобами та інструментами при фактурі матеріалів. Тому, крім освіти і смаку, потрібна витривалість.
 • У книгах з історії костюма важливо не тільки переглядати картинки, а й уважно читати текст, так як оформленням книг часто займаються художники, які дають волю власній фантазії, а не дотримуються опису.
 • Уміння малювати - не є абсолютно необхідним для художника по костюмах. За допомогою сучасних технологій можна по-різному працювати з зображеннями, оцифровуючи ескізи і створюючи подальшу обробку вже на комп'ютері. Проте зазвичай саме художник по костюмах малює ескізи до костюмів у фільмі. Ескізи часом оформляються в окрему виставку, яка, зокрема, може служити промо-цілям проекту.
 • Відправною точкою в роботі гримерів є ескіз художників по костюмах.
 • У роботі художника по костюмах підготовчий і знімальний період - не розділені, тому вже в підготовчому періоді необхідно готувати костюми. Для цього бажано якомога раніше отримати сценарій і почати готувати костюми і збирати інформацію.
 • Художник по костюмах часто працює з різними консультантами - військовими, медичними, етнографами. Залучення таких спеціалістів дуже важливо для достовірності картини.
 • Коли ви отримаєте КПП, уважно вивчіть його - один з кадрів великої сцени може бути винесений набагато раніше для зйомки, ніж сама велика сцена.
 • Робота художника по костюмах також включає роботу дизайнера по костюмах. Ви повинні бути готові виконати будь-яке завдання - від шопінгу до створення фантазійного костюма. При цьому пам'ятайте, що режисер не зобов'язаний розбиратися в тонкощах костюма - це ваша робота. Також саме художник по костюмах вирішує, де саме брати одяг: шити, купувати, брати в оренду.
 • Треба пам'ятати: через костюми зйомку не скасують. Зупинити зйомку може тільки актор-зірка або погода, тому художник по костюмах і його група повинні зробити все, щоб до моменту зйомки всі костюми були готові в кращому вигляді.
 • Звернення до продюсерів: якщо вам потрібно, щоб актор приїхав у своєму одязі, не потрібно для цього брати художника по костюмах. Цю роботу може виконати адміністратор.
 • Іноді невідповідність костюма історичним реаліям допустимо, якщо це прикрасить фільм.
 • У практиці Надії була телевізійна програма, костюми для якої перешивали індивідуально під учасників прямо на майданчику за 15 хвилин. Це дозволило багатьом зірковим гостям-учасникам програми відчувати себе на зйомках комфортно і виглядати більш сексуально.
 • Робота на шоу, яке знімається по придбаному формату з прописаною «біблією формату», вимагає дотримання правил формату. Зокрема: щільність, колір, форма костюма - частина формату. Слід враховувати, що стандарти і назви тканини можуть відрізнятися в різних країнах. Добре, якщо «біблія» містить зразок тканини.
 • У роботі на телебаченні стиліст працює над образом ведучого/ведучої. Після затвердження стилю складається «технічна карта ведучого», за якою працюють стилісти, костюмери і гримери при підготовці ведучого до кожної програми. Карта включає опис та зображення укладки та стрижки, макіяжу, межі колірної гами одягу, інше.
 • Для презентації оформлення програми та стилю ведучого створюється так званий Mood Board, який включає кольорові листи з референсами на стиль та одяг ведучого; на персонажів з відповідним настроєм; зображення, що відповідають характеру і настрою програми; тези або слова, що відображають спрямованість настрій програми. Технічно Mood Board може бути виконаний в різній техніці - колаж, рисунок, цифрова графіка, ін.
 • Працюючи над телевізійним шоу, вам слід мати на увазі, що зйомкам самого шоу обов'язково передують різні зйомки для рекламних цілей - промо-роликів, зовнішньої реклами і преси. Образ вашого ведучого повинен бути готовий заздалегідь. Продюсери можуть забути попередити вас про це і повідомити в останній момент.
 • Асистентів у художника по костюмах може бути стільки, скільки це необхідно в конкретний знімальний день. При зйомках масштабних сцен за участю великої кількості масовки, потрібно точно розуміти, скільки часу у вас на те, щоб одягнути масовку. Якщо потрібно одягнути людей за одну годину, то на кожні тридцяти чоловік вам знадобиться не менше одного хелпера.
 • Для фільму «Хайтарма» в костюмах використовувався спеціальний крій, відновлений за історичними фото кримських татар.
 • Бюджет на департамент по костюмах зазвичай спускають зверху. Художника з костюмів рідко просять розрахувати витрати самому. Досвідчені продюсери можуть досить компетентно прорахувати витрати на костюми без консультацій з художником-постановником.
 • Якщо брати одяг напрокат, потрібно враховувати, що термін мінімальної оренди - три дні: день, щоб взяти костюм, день зйомок, день - на здачу.
 • Графік роботи - внутрішній договір всередині команди костюмерів.
 • При роботі над фільмом «Хайтарма» Надія з колегами робили примірки для масовки. Кожен пакет був підписаний ім'ям, розміром одягу і образом. Було відміряно 500 костюмів, але 20% масовки просто не прийшли в день зйомок.
 • Масовка завжди переодягається довго.
 • Для обліку одягу масовки був зроблений бланк, за яким актори масових сцен отримували оплату за роботу тільки після здачі костюмів.
 • Зазвичай аксесуарами займаються реквізитори художнього департаменту. Але якщо аксесуар (кільця, сумка, пр.) Є сюжетоутворюючим і має значення для сценарію, то його підбір та підготовку здійснює департамент художника по костюмах.
 • Робота під час знімального періоду для групи художника по костюмах не припиняється часом навіть у вихідні для всієї групи дні - просушування костюмів, прання, підшиття, оновлення та ін.
 • Театральний підхід до костюма - ідеальний для художника по костюмах. Він має на увазі неспішну творчу роботу, залучення актора на примірки, узгодження з режисером і художником-постановником, допомога відділу забезпечення, індивідуальний підхід. У кіно і серіалах це часто неможливо зважаючи на щільний графік.
 • Співпраця з дизайнерами з фешн індустрії в кіно може бути надзвичайно ефективним. Вони дуже амбітні і відповідальні, і не зроблять костюм погано, якщо їх ім'я або бренд фігурує в титрах.
 • Надія також повідомила, що вона залучає своїх студентів до зйомок, на яких працює, відповідно, у них є бажання і досвід роботи в кіно. Так що, робимо висновок: студенти-режисери запрошуються познайомитися зі студентами КНУТДу.

Крім того, перед аудиторією виступила директор компанії Media Resources Management з чудовою новиною. Будь-яка людина або компанія може взяти участь у конкурсі ідей телевізійних шоу. Приз переможцю - більш ніж щедрий. Подробиці на сторінці конкурсу SMALL WORLD. BIG IDEAS

Наступний майстер-клас відбудеться 12 лютого і буде присвячений роботі юридичного департаменту в кіно і телебаченні. Слідкуйте за новинами на нашому сайті і сторінці фейсбук.

Інформаційні партнери:

CINEMOTION – галузевої інформаційний партнер
Аристократы – головний радіо партнер
Platfor.ma - головний інтернет партнер
МедиаБизнес  -  інформаційний партнер
FILM RENTAL – технічний партнер