ru uk

Семінар Стіва Каплана: як придумати комічного героя, якого всі любитимуть

«Драма допомагає нам мріяти про те, якими ми могли б бути, а комедія допомагає нам жити з тим, якими ми є», – зазначає Стів Каплану «Прихованих інструментах комедії». Цей посібник зі сценарної майстерності, котрий став світовим бестселером, вийшов 2013 року – невдовзі після того, як відбувся перший і досі єдиний у Києві семінар Каплана. Це стало наймасштабнішою освітньо-практичною подією на тему створення комедії, що коли-небудь відбувалася в Україні. Тоді захід, організований компанією Media Resources Management, відвідало понад 300 гостей, ставши одними з перших у світі, хто ще до виходу його книжки дізнався секрети майстерності Стіва. 

І ось вже за два місяці в сценаристів, режисерів, продюсерів, акторів, стендаперів – та й просто у всіх, кому цікава тема комедії, – знову буде така ексклюзивна можливість! Адже в грудні минулого року Каплан випустив нову книгу – «Шлях КомічногоГероя», що лягла в основу його нового однойменного семінару.  Вдруге до України Стів завітає на запрошення освітнього центру MRM «FILM.UA Факультет» та «Дизель Студіо», що виступає офіційним партнером семінару.  

Чому потрібно взяти участь у новому дводенному семінарі «Шлях КомічногоГероя» Стіва Каплана, всесвітньо визнаного гуру комедійного жанру? 

1. Вчитися у найкращого 

Стів  Каплан – міжнародний експерт у галузі розробки сценаріїв та виробництва комедійних проектів, що консультує та проводить докторинг сценаріїв для таких компаній як DreamWorks, Disney, HBO, Paramount, Touchstone й багатьох інших. Він створив театр комедії HBO Workspace, програму для сценаристів HBO New Writers Program, а також став співзасновником і художнім керівником театру Manhattan Punch Line Theatre. Крім того, Стів викладає в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса (UCLA), Нью-Йоркському університеті (NYU) та Єльському університеті (Yale), а також – розробив авторські курси сценарної майстерності, з якими їздить по всьому світу. Про те який ефективний Каплан як викладач свідчать успіхи його учнів. Так, наприклад, студенти Стіва створювали такі комедійні телехіти як Ugly Betty Friends («Друзі»), Sex and the City («Секс у великому місті»), Everybody Loves Raymond, The Big Bang Theory («Теорія Великого вибуху») та ін. 

2. Поєднати теорію з практикою 

На своєму дводенному семінарі Стів Каплан пройде зі слухачами весь шлях створення комічного персонажа від «А» до «Я» та розповість, як розуміти комедію, якщо ви актор, режисер, або сценарист.

Він зробить акцент на ключових відмінностях класичного та комічного героя, на його відносинах з антагоністом й іншими персонажами, формуванні емоційного зв'язку. Також сформулює суть комедійної парадигми та комедійної передумови. Ще – поділиться принципами розробки структури та інструментами для аналізу й коригування комедійного сценарію.

Унікальність програми семінару в Києві полягає в тому, що тут теорія буде відчутно доповнена практикою. Учасники отримають конкретні завдання, які потрібно буде виконати на семінарі. Кожне виконане завдання буде проаналізовано Стівом Капланом. Отримати фідбек та практичні рекомендації від майстра такого рівня – погодьтеся, така можливість випадає не щодня!

3. Стати успішним 

Затребуваність комедійного жанру важко переоцінити. Саме гумор завжди допомагав людям пережити складні часи й обставини, тож бажання глядачів бачити на екрані гострі, яскраві, виразні комедії для України надзвичайно актуальне. От хоча б минулорічні результати українського бокс-офісу: з ТОП-10 фільмів, які зібрали в прокаті найбільшу касу, половина – комедії. Одна романтична (до того ж, українського виробництва), дві дитячі анімаційні, а ще два фільми – супергеройські, проте з сильною комедійною складовою.

Але, хоча заробити на хорошій комедії просто, створити її дуже важко – не дарма комедійний жанр вважається одним з найскладніших у кінематографі. Чому так? «Я думаю, що основна проблема полягає в тому, що люди намагаються бути смішними, замість того, аби намагатися писати комедію – тобто, розповідати правду про те, що таке бути людиною», – каже Стів Каплан.

Саме про це – як писати правду про людей, як створювати героїв, в яких віриш та над пригодами яких щиро смієшся, – Стів і розповість у Києві. Він підкріпить свій практичний досвід прикладами зі світового кіно та відомих серіалів, аналізуючи їх і пояснюючи що «працює», а що «не працює» у комедії.

Дводенний семінар Стіва Каплана «Шлях Комічного Героя» відбудеться в UNIT.City (м. Київ, вул. Дорогожицька, 3) 20 та 21 червня. Обидва дні – з 10.00 до 18.00. Зареєструватися та придбати квитки на подію можна тут.

Партнер семінару — «Дизель Студіо», лідер на ринку виробництва рейтингових телевізійних проектів: шоу, гумористичних програм, серіалів. З 2015-го року компанія виробляє топові телевізійні проекти для українських національних телеканалів: концертну програму «Дизель Шоу», програму «Дизель ранок», скетч-ком «На трьох», серіал «Папанькі», молодіжний серіал «Медфак», ситком «Вижити будь-якою ціною!». 

Всі продукти «Дизель Студіо» об'єднують багатомільйонну аудиторію по всьому світу, несуть цінності доброго і позитивного гумору для всієї родини.