ru uk

Конспект майстер-класу «Технології та креатив»

29 травня відбувся майстер-клас «Технології та креатив» 

Спікери: Юрій Прилипко, директор компаній Postmodern та Digital Cinema Ukraine та Євген Санніков, директор компанії Signal RED.

Спікери розпочали свій виступ з короткого знайомства з групою компаній FILM.UA Group та її можливостями. Кожна компанія групи відповідальна за окремий спектр виробництва чи сервісу для будь-якого типу контенту і охоплює всі стадії виробництва починаючи з девелопменту і закінчуючи власною дистрибуцією. Основною задачею групи є виробництво будь-якого типу контенту з метою монетизації через всі канали дистрибуції. Через те, що креатив та технології загалом охоплюють дуже великий обсяг інформації, Юрій та Євген були зосереджені на форматах з якими вони працюють, а саме: мобільних додатках, віртуальній і доповненій реальності та іграх. 

З 2016 року, компанія почала займатися найпростішим VR виробництвом – VR 360° (зйомки з використанням багатокамерних сетапів), у 2017 -  перейшли до використання різних гральних рушіїв (gameengine), а в 2018 – почали працювати над різними мультиплатформними проектам. 

Прикладом того, як потрібно працювати з контентом, Юрій навів вислів Джеффа Безоса, засновника компанії Amazon: «Протягом 18 років, ми в Amazon дотримуємся трьох головних принципів, і саме завдяки ним ми успішні: 

  1. ставте клієнта на перше місце
  2. винаходьте
  3. будьте терплячим

Також Юрій зазначив, що технології і рівень життя в країнах тісно взаємопов’язані – чим кращі технології, тим вищий рівень життя. Будь-яка технологія при правильному її використанні робить життя простішим. 

Юрій коротко зазначив, що віртуальна та доповнена реальності просувають ринок ентертейнменту і в майбутньому можуть стати основоположними, а використання нейромережі та штучного інтелекту може генерувати контент і автоматизувати різноманітні процеси. Віртуальні персонажі – ще одна технологія, над якою працюють Юрій та Євген, реалізує створення акторів діджитал-художниками за допомогою комп’ютерних моделей, анімації та рендеру. Таким чином є велика ймовірність того, що зовсім скоро реальні актори будуть конкурувати з діджитал-артистами, які створюватимуть нові образи для кіно і серіалів. Наступною не менш цікавою технологією є динамічний сторітелінг. В залежності від покоління існує різний запит на контент і різні способи його споживання. Наприклад, покоління Z, яке зростає у цифровому середовищі, не просто хоче слідкувати за історією, але й мати можливість вплинути на неї. Прикладом динамічного сторітелінгу було наведено проект Mosaic. 

Юрій вважає, що технологія може об’єднати зовсім різні індустрії і отримати унікальну точку зору, наприклад, медіа та медицина, медіа й освіта – це зовсім різні індустрії, але об’єднавшись можуть створити неочікуваний і унікальний результат, продукт, який ще ніхто не бачив. 

Далі Юрій та Євген перейшли до безпосереднього розгляду власних проектів:  

  • Virtual Reality / VR 360°

Два роки тому, компанія розпочала зйомки бекстейджів VR 360° модних показів і концертів, спортивних заходів, екстремальних проникнень, а також  разом з UNICEFбув створений документальний фільм про події на сході України. Наступним розглянутим проектом став проект «Карусель» для ізраїльського виробника VRокулярів, якому потрібно було розробити контент для користувачів. 

Далі Євген Санніков розповів про кросмедійну  історичну докудраму «Історія замахів» – 10-ти серійний проект про найбільш значущі історичні замахи на політичних діячів, починаючи від Юлія Цезаря та закінчуючи Джоном Кеннеді. Проект зіткнувся з проблемою бюджетування зйомок в певних місцях замахів або ж їх реконструкції, тому було прийнято рішення спробувати деяке візуальне рішення, що нагадувало певний віртуальний світ або ж голограму. При його створенні використали технологію розмітки у просторі. Були точно відтворені локації і моделі персонажів, фасади, використані цифрові зліпки з персонажів. Також був створений квест на базі сюжетів, де потрібно було знайти вбивцю в натовпі. 

Наступним проектом став кейс, який зараз знаходиться у розробці – Віртуальний музей Малевича. Наразі питання залучення аудиторії до музеїв як в Україні, так і за кордоном є досить загостреним і на додачу всі музеї хочуть занурити глядача безпосередньо в процес переживання мистецтва. Таким чином було створено віртуальний музей, де можна побачити розгорнуті картини у просторі, взаємодіяти з ними, пересувати їх блоки, додавати аудіогід, звуки і т. д. Для створення використовувався гральний рушій (gameengine). 

  • Нові технології у освіті

«Школа майбутнього» - освітній проект в рамках «Ти серед своїх», створений за сприяння UNICEF, присвячений адаптації дітей Донбасу в суспільстві. Основою для проекту були малюнки дітей, на яких вони зображали місто майбутнього, нову школу, дім, парки, планети. Після чого, за допомогою доповненої реальності, дизайнери адаптували і створювали ці міста майбутнього, які були представлені дітям через планшети.  

Проект Space Kids – кросплатформний проект власного виробництва, представлений на гральному рушії (gameengine) і real-timeанімації, що підкорюється законам фізики, не вимагає довготривалого рендеру і  включає в себе відео, відео 360, книги, мобільні і десктоп ігри, доповнену і віртуальну реальність, офлайн курси про космос. Діти можуть в ігровому, інтерактивному форматі дізнаватися багато нової інформації, включаючи новини NASA. 

  • Нові технології в медицині

Компанія співпрацює з Центром дитячої кардіології та кардіохірургії в трьох напрямках: 

- VR Tour (складається з туру «Шлях пацієнта», де пацієнту показується як все буде відбуватися, де він буде знаходитись з метою зменшення рівня стресу пацієнта) 

- VR training (тренінги з медицини – дії, які потрібно робити в певних ситуаціях, коли людині потрібна допомога, тренінги для студентів)

- AI Medical Assistant (додаток для систематизація медичних даних) 

  • Нейромережі

Для фільму «Захар Беркут» відбуваються розробки генерації великої кількості акторів масових сцен з використанням нейромережі. На обличчя актора накладаються певні атрибути, взяті, наприклад, з фотографії та генерується нове обличчя. 

Виступ завершився розповіддю про розробки та уже готові ігри компанії. 

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA Факультет і сторінці Facebook. До нових зустрічей!