ru uk

Конспект майстер-класу «Виведення кінопроекту на міжнародний ринок»

Першого червня відбувся майстер-клас «Виведення кінопроекту на міжнародний ринок». Спікер: Любов Крохмальна, керівник напрямку з розвитку міжнародної копродукції компанії Media Resources Management. 

Базуючись на власному досвіді, Любов розпочала свій майстер-клас з розповіді про принципи створення багаторічного плану виведення проектів та правильного формування задач для досягнення очікуваного результату, про побудову довготривалої стратегії та її успішної реалізації через досягнення наступних цілей: впізнаваність бренду та компанії, співпраця з іноземними партнерами та інвесторами, міжнародна дистрибуція, спільне виробництво з Європою, Канадою, Азією та отримання soft money.  

Любов зазначила, що під час подачі проекту важливо проаналізувати і врахувати всі деталі: починаючи із зародження ідеї, її автентичності та інноваційності, місії, яка повинна бути унікальною та бажано глобальною, якісної команди з новими талантами та їх попередні роботи, аналізу документів, які подаються, розуміння чого бракує проекту і надання максимально чесної інформації про проект для уникнення додаткових запитань і уточнень з боку організаторів, також потрібне розуміння стану ринку та багато іншого. 

Далі Любов перейшла до безпосереднього аналізу проектів з якими вона працювала. Першим до розгляду став анімаційний проект «Мавка. Лісова пісня», який заснований на поетичній драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» й на образах української міфології. Проект став цікавий на міжнародному ринку завдяки унікальності історії та автентичності, вираженій через традиції, музику та одяг. Починаючи з повнометражного фільму за рік «Мавка. Лісова пісня» перетворилася на анімаційний проект 360°, де у історії є можливість розкритися повніше через серіал, гру чи навіть танцювальне 3Dшоу. Проект «Мавка. Лісова пісня» став учасником наступних ринків та фестивалів: Cartoon Movie 2017 та 2018 (Франція), Animation Production Day 2017 (Німеччина), Cartoon Connection 2017 (Канада), Be Film Festival 2017 (Бельгія), Cartoon 360 (Іспанія), а тізер був презентований на MIFA на Annecy IAFF (Франція) де за останні півтора року виведення проекту були знайдені партнери, отримано багато відгуків від міжнародних експертів, які враховувались для покращення проекту, підвищилась впізнаваність проекту, що призвело до підписання більшої кількості угод з міжнародної дистрибуції.  

Наступним проектом став телевізійний анімаційний серіал для дітей дошкільного віку комерційного характеру «Мама поспішає додому». Унікальність проекту в тому, що головною героїнею є мама, що є прецедентним випадком, адже, для ототожнення зі своєю аудиторією зазвичай головними героями серіалів такого жанру виступають діти. За рахунок анімації високої якості, унікальності і зрозумілості історії вже за рік проект знайшов партнерів. Серед форумів та ринків, серіал брав участь в Animation Production Day 2017 (Німеччина), Cartoon 360 (Іспанія), Cartoon Forum 2017 (Франція), Ottawa International Animation Festival 2017 (Канада), MIFA на Annecy IAFF 2017 (Франція), The Financing Forum 2018 (Швеція). 

Ще одним проектом стала комедія-драма «Коза Nostra» про українську жінку-заробітчанку, яка потрапляє на роботу до італійської мафії. Проект був представлений лише на одному ринку MIA в Італії, і відразу знайшов своїх партнерів для спільного виробництва. 

Завершальним проектом презентації стала анімація для дорослих, проект «Академія Храбна» про ісландського біохіміка-мізантропа, який відкриває в Україні академію для обдарованих старшокласників і випробовує на них саморобні препарати від своєї невиліковної хвороби. Проект розрахований на молоду аудиторію і вже взяв участь в Animation Production Day у Штутгарті, де зацікавив аудиторію і знайшов партнерів. 

На завершення Любов підсумувала, що результатами виведення проектів на міжнародний ринок за півтора роки стали: 

  • впізнаваність бренду компаній та проектів
  • реальні партнери для проектів
  • відгуки експертів
  • міжнародна дистрибуція на кращих для проекту умовах

Також Любов зазначила, що в переговорах з потенційними партнерами важливу роль грає ваша участь у різних асоціаціях і безпосередній вклад у розвиток локальної індустрії. 

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA Факультет і сторінці Facebook. До нових зустрічей!