ru uk

Конспект майстер-класу «Social Storytelling»

6 березня відбувся перший виїзний майстер-клас FILM.UA Факультету «Social Storytelling».

Спікери:

Тіна Міхайловська  співзасновник і керівник благодійного фонду «Життєлюб».
Анна Давиденко – PR-агент Гарика Корогодського.Майстер-клас складався з двох блоків. У першому Тіна Міхайловська детально розповіла про фонд «Життєлюб», його місію, цілі, комунікаційні задачі та проблеми. Продовжила лекцію Анна Давиденко з кейсами фонду в медіа та поділилась практикою сторітелінгу та результатами, яких досягнув фонд. 

«Будь-які історії починаються з ідеї» (с)

Фонд «Життєлюб» був створений у 2012 році, коли Гарики Корогодський та Тіна Міхайловська вирішили провести волонтерську акцію і привітати ветеранів з 9 травня. Акція включала в себе серію заходів у будинках для людей похилого віку. Ця діяльність настільки сподобалась організаторам, що вони вирішили проводити її на регулярній основі.

Місія фонду – наповнювати життя людей похилого віку новими враженнями, відволікати їх від проблем та дарувати можливість отримувати задоволення від життя. Зокрема, у 2017 році фонд відкрив перший в Україні хаб для літніх людей, де проводяться лекції, спортивні заходи, кінопокази, танцювальні вечори та інші івенти. Щотижня хаб відвідують 700-800 людей. Також в Києві функціонують 6 їдалень для пенсіонерів «Обід без бід», які щомісячно забезпечують харчуванням більше 12 тисяч людей.

Фонд «Життєлюб» також створив першу в Україні онлайн-платформу адресної допомоги пенсіонерам «Супер-онуки». На сьогодні учасники платформи провели сотні івентів для людей похилого віку та зібрали десятки мільйонів гривень допомоги.

У комунікаційній діяльності фонду є чотири основних моменти:

  • розвінчувати стереотипи про те, що старість – це погано і сумно
  • фонд не говорить про негатив та «соціальний жах»
  • фонд надихає пенсіонерів та супер-онуків на нові ідеї
  • фонд не давить на жалість, а показує позитив

Саме для цього був створений та активно просувається термін «Життєлюб» – так працівники та волонтери фонду називають людей похилого віку. 

Слово перейшло до Анни Давиденко. Свій виступ вона почала із вдалих кейсів колаборації фонду з українськими глянцевими виданнями та інтернет-медіа. 

Так, у журналі Pink вийшла стаття-фоторепортаж, головними героїнями якої стали моделі першої в Україні модельної агенції для людей старшого віку. Вони розповіли про своє нове захоплення та поділились секретами щасливого життя. Також Анна розповіла гостям майстер-класу про роботу з іншими виданнями та історії, які в них висвітлювались. 

Промо соціального та й будь-якого іншого проекту в медіа – це складний і довгий процес. І для того, щоб журнали та Інтернет-ресурси з більшим бажанням йшли на контакт і розміщували ваші публікації, потрібно створювати контент таким, щоб від влучно потрапляв у аудиторію видань. Іншими словами, необхідно підлаштовуватись під медіа.

«Інтегруйтесь в тематику медіа, з яким працюєте та підходьте до сторітелінгу з усіх сторін. І завжди шукайте нові канали комунікації» (с)

Так, за словами Анни, такими каналами можуть бути не тільки ЗМІ, глянцеві видання, соціальні мережі та телебачення, а навіть відеокліпи популярних виконавців. Наприклад, темі людей поважного віку присвячений кліп гурту Океан Ельзи «Життя починається знов», у відео в якості акторів взяли участь підопічні фонду «Життєлюб».

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів. В цьому році ще не раз ми надамо можливість поспілкуватися з кращими експертами України та світу. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA Факультет і сторінці Facebook. До нових зустрічей!