ru uk

Конспект майстер-класу «Серіальне виробництво та особливості взаємодії виконавчого продюсера і другого режисера»

7 грудня відбувся майстер-клас «Серіальне виробництво та особливості взаємодії виконавчого продюсера і другого режисера».

Спікери:
Андрій Ризванюк – виконавчий продюсер FILM.UA Group.
Антоніна Борисюк – другий режисер.
На думку Андрія, робота виконавчого продюсера, окрім прямих задач, часто полягає в тому, щоб максимально вирішити проблеми творчої групи. Зазвичай комунікація відбувається через зв'язку «виконавчий продюсер – другий режисер». У свою ж чергу, і виконавчий продюсер вирішує питання обмежень за часом, бюджетам, локаціям через другого режисера, який прораховує альтернативні варіанти, знаходить рішення і погоджує їх із творчою групою. Ніхто не хоче зробити проект поганим навіть при обмежених ресурсах. Андрій переконаний у тому, що прорахунок всіх можливих варіантів і довіра на знімальному майданчику – запорука успіху.

Про серіал «Папа Ден».

У 2013 році в Новій Зеландії вийшов проект Step Dave, формат якого купила компанія FILM.UA. Продюсери отримали формат 12-серійного продукту, але розширили його до 16 серій. Першим етапом стали зйомки 5-хвилинного пілота, який затверджували з телеканалом, а після, в 2016 році, почали підготовку до виробництва. Унікальність проекту для нашого ринку в тому, що серіал новий, молодіжний, живий. Додатково була поставлена ​​задача зробити його максимально не схожим на те, що знімали раніше. Андрій та Антоніна розповіли про складнощі підготовчого періоду, про те, як затверджувалися актори, про часові рамки на зйомки проекту та про вирішення цих задач. Антоніна поділилася формулою розрахунку присутності акторів у сцені, яка допомагає оптимально звести особистий графік акторів зі знімальним, а також формулою розподілу знімальних графіків в залежності від локацій: павільйони або натура. Далі перейшли до конкретних прикладів КПП, шахматки (документ, в якому зводиться зайнятість всіх акторів), прорахунків ризиків, переїздів, змін погоди і компромісних рішень, які були прийняті на проекті. Складність планування конкретного проекту полягала в тому, що паралельно працювали дві групи. Режисери були розділені не посерійно, а в залежності від локації: одна група знімала в павільйонах, а друга на натурі. Початковий КПП був сформований під натурну групу, а під нього вже підлаштовували КПП павільйонної групи.

Про серіал «Лінія світла».

Андрій та Антоніна акцентували увагу на тому, що завжди важливо прораховувати будь-які варіанти і ризики, навіть там, де це, здавалося б, не потрібно. Яскравим прикладом стали зйомки «Лінії світла» – класичного проекту, де експерименти не передбачалися. Але за 10 днів до початку зйомок знімальна група опинилася без головного актора. Складність проекту в тому, що в одній сцені задіяно 15-17 акторів, а відповідно, необхідно було максимально точно звести всі графіки. Також багато часу витрачається на переговори з агентами, узгодження зайнятості актора на інших проектах. Багато сцен даного проекту знімали по американській системі – коли частина сцен знімається з одними артистами, а на наступний день – з іншими. Проект знімався восени, а тут важливо розуміти, що з 1 жовтня ви вже не можете бути впевнені в погоді. Андрій і Антоніна з власного досвіду ділилися варіантами оптимізації сценарію – як переписати сцени, перенести об'єкти або скоротити кількість акторів масових сцен. Також розповіли про використання спеціалізованого софту для розшифровки сценарію і планування.

Про роботу другого режисера.

Другий режисер – це теж творча одиниця, тільки дуже системна. Отримавши розшифрований сценарій, зазвичай другий режисер все одно бере до 10 днів, аби все перевірити. Важливо розуміти, що перша людина, до якої приходить продюсер при необхідності скоротити бюджет – це, швидше за все, другий режисер. Саме він прораховує варіанти оптимізації сценарію. Другий режисер пов'язує режисера і виконавчого продюсера. На великих проектах працюють два других режисера. Наприклад, на проекті «Папа Ден» один другий режисер займався плануванням, а другий працював на майданчику. Тут дуже важлива зв'язка між ними. Другий режисер на майданчику більше бачить і відчуває режисера, це права рука і рупор режисера-постановника, саме він може порадити, коли краще доносити ту чи іншу інформацію до режисера, виходячи з його завантаженості або настрою. Інший другий режисер зводить графіки об'єктів, артистів.

Говорили також про повнометражні проекти. На прикладі х/ф «Поліна», Андрій і Антоніна розповіли про особливості роботи з іноземною знімальною групою, їх підходами до роботи, роботи з 5 дітьми в кадрі.

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів. В цьому році ще не раз ми надамо можливість поспілкуватися з кращими експертами України та світу. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA Факультет і сторінці Facebook. До нових зустрічей!