ru uk

Конспект майстер-класу «Іміджевий digital-контент та перспективи монетизації»

18 січня відбувся майстер-клас Олени Малкової та Марії Квітки «Іміджевий digital-контент та перспективи монетизації».

Спікери:
Олена Малкова
 – продюсер FILM.UA Group.
Марія Квітка – директорка і співзасновниця Українського Інституту Історії Моди.
Олена і Марія ділилися своїм досвідом створення і просування проекту «СПАДОК».

«СПАДОК» – це цикл коротких атмосферних роликів, присвячених українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. «СПАДОК» – це українське культурне надбання на перехресті століть та технологій. У кожному ролику відтворено характерний для певного регіону етнічний образ. Героїні проекту – яскраві і самобутні представниці України, з різними характерами, різного віку, які зачаровують поєднанням простоти і гідності. Мета проекту – познайомити, в першу чергу, українців, а також інші країни з тим, чим багата наша країна, з тим, чим ми можемо пишатися. На сьогодні «СПАДОК» – це не просто успішно реалізований digital-проект, це багатоплатформенний проект, який планують розвивати у різних сферах: як scripted content (анімація, wed-серіали), scripted content (телевізійні шоу, документальні фільми), а також інтеграцію у виставки та фестивалі. 

Про народження ідеї.

У 2015 році компанія FILM.UA активно думала про розвиток digital-напрямку, до того моменту вже знімалися проекти «Кінокухня» і «Кінококтейлі». Проект «СПАДОК» почався з того, що на студію прийшли співачка Росава зі своїм чоловіком Олексієм Гузом, які на той час вже спробували себе в цій галузі. Їх роботи надихнули, було проведено ряд зустрічей і народилася ідея коротких роликів про національні костюми. Росава та Олексій надалі стали учасницею і режисером проекту відповідно. Ідея настільки всім сподобалася, що буквально через тиждень вже був знятий пілот, після якого було прийнято рішення про запуск циклу. За словами Олени, на той момент ще не було зрозуміло, що далі робити з таким контентом, але він був настільки унікальним, що його хотілося показувати людям. Олена розповіла, як приймалися рішення при виборі героїнь і областей, за яким принципом працювала команда, як шукали костюми.

Про Євробачення.

Команда вирішила перевірити реакцію на свій проект і виклала в мережу ролик про Івано-Франківськ. Несподівано стався сплеск. Аудиторія активно обговорювала проект, продюсерам стало зрозуміло, що «зайшло». В цей же час Джамала перемогла на Євробаченні, і перед командою постала нова мета – показати «СПАДОК» саме там. Цінність проекту в його унікальності, крафтовості. Було записано 5 українських народних пісень у сучасній обробці, а команда Signal Red розробила графіку, переговори з організаторами конкурсу завершилися успішно. Спеціальний монтаж «СПАДКА» показали на відкритті першого півфіналу Євробачення, а потім транслювали в офіційній фан-зоні на Софіївській площі у Києві. Реліз проекту в рамках пісенного конкурсу викликав хвилю обговорень в мережі, прем'єра ролика про кожну нову область стала подією, люди активно коментували, чекали виходу ролика про свій регіон, надсилали фото унікальних речей, які збереглися у них. Олена характеризує «СПАДОК» як зусилля великої кількості людей. Команда FILM.UA Distribution продала проект на Amazon Prime, таким чином «СПАДОК» став першим digital-проектом зі Східної Європи, який потрапив в цей онлайн-кінотеатр. Секрет успіху – в поєднанні індивідуальності героїнь, унікальності одягу, музики, графіки і режисерському рішенні. Детальніше говорили про етапи виробництва, підготовки, кількості і тривалості змін, монтаж.

Про роль фольклористів на проекті.

Особливість проекту полягає в тому, що всі костюми – оригінальні, всім речам в кадрі більше ста років. Не дарма особливу роль в роботі над проектом зіграла ціла команда фольклористів, істориків під керівництвом Марії Квітки. Її завдання полягало в тому, щоб картинка в кадрі була не просто красивою, але й історично достовірною. Марія розповіла про підготовчий період, про спеціальні дослідження та експедиції. Часто їх влаштовували в пошуках всього однієї речі. В цілому проекту допомагали близько 25 колекціонерів. Команді Марії необхідно було стежити за дотриманням традицій носіння речей. Вона також брала участь у виборі героїнь, адже у кожного костюма є своя історія, і необхідно було пояснювати героїням, у що вони вдягнені. Марія поділилася досвідом пошуку, підбору та написання музики. У проекті «СПАДОК» звучать українські народні пісні, записані в сучасній обробці спеціально для циклу цілою командою фольк-музикантів:
Ігор Сакач (музичний продюсер)
Максим Бережнюк (виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст)
Марія Квітка (вокалістка)
Анастасія Полєтнєва (вокалістка).

Про релізи та інтеграцію проекту в сучасне життя.

Проект «СПАДОК» вийшов за рамки звичайного. Команда співпрацює зі школами та іншими освітніми організаціями і посольствами, надаючи проект в якості навчального матеріалу, один з основних треків «Гарна я» відкривав Ukrainian Fashion Week 2017, іноземні музеї зацікавлені додати матеріали проекту в свої експозиції, про проект писали такі журнали як Vogue UA, ELLE UA і L'OFFICIEL. Зараз ведуться переговори про показ проекту у кінотеатрах, проектом також зацікавлені за кордоном. DJ Tapolsky записав два ремікси на треки проекту. Найближчим часом відбудеться реліз треку «Гарна я» на iTunes.

Про новий сезон.

Зараз ведеться робота над новим сезоном «Весільний СПАДОК». Цей проект вже не про костюми, а про весільні традиції в різних регіонах країни, і в кадрі одночасно присутні близько 16 осіб. Як ми бачимо, проект росте та ускладнюється. Марія Квітка з командою їздить в експедиції, в одному селі вони можуть перебувати кілька днів, але це дозволяє знайти велику кількість матеріалу. Команда записує розповіді жителів, знімають фото і відео. Проблема в тому, що інформації на такі теми в інтернеті немає, єдине що залишилося – це спогади реальних людей, історії їхніх мам і бабусь. Українцям необхідно берегти свої традиції, розуміти, що велике значення має спілкування зі своїми родичами, тому що вони володіють безцінною інформацією. Важливо не допустити, аби ця інформація зникла разом із людьми – це також стоїть на меті проекту.

Офіційні сторінки проекту в Instagram і Facebook.

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів. В цьому році ще не раз ми надамо можливість поспілкуватися з кращими експертами України та світу. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA Факультет і сторінці Facebook. До нових зустрічей!