ru uk

Підсумки першої регіональної конференції «Кіно за кадром»

Основною метою проведення конференції було познайомити мешканців міста з кіновиробництвом, процесами, які відбуваються за кадром, а також людьми, які безпосередньо виробляють контент. Учасниками заходу стали представники місцевого бізнесу та креативної індустрії. В рамках конференції було розглянуто багато важливих питань, пов’язаних не тільки із суто професійними етапами кіновиробництва, а й перспективами розвитку кіногалузі для регіону в цілому.

Одним із таких питань стала можливість створення в Івано-Франківську та регіоні своєрідних анімаційних хабів та VFX компаній для розробки і втілення українських, а згодом і міжнародних анімаційних і кінопроектів. Також обговорювались і перспективи відкриття спеціальних Кінокомісій, метою яких має стати організаційне, матеріальне і фінансове забезпечення кінопроцесу, а також забезпечення певних етапів кіновиробництва на місці. Всі ці нововведення дозволили б не тільки привернути загальну суспільну увагу до регіону, але й сприяти залученню додаткових інвестицій. 

Крім цього, в рамках конференції виробники глядацького та фестивального кіно України розказали про особливості своєї професії та поділилися власним досвідом роботи. Виступи представників FILM.UA Факультет – Олександри Рубан (режисер, сценарист анімаційної студії Animagrad (FILM.UA Group), Олени Мась (Lead VFX Coordinator компанії POSTMODERN (FILM.UA Group) та Юрія Ковальова (український режисер і сценарист), а також інших спікерів заходу дали учасникам унікальну можливість з перших уст дізнатися про всі нюанси сучасного етапу розвитку української кінематографії від професіоналів кіноіндустрії. 

Доповідь виконавчого директора Української Кіноасоціації (УКА) Вікторії Ярмощук на тему «Індустрія кіно в Україні. Поточний стан» також викликала неабиякий інтерес: учасники задавали багато питань стосовно перспектив розвитку кіноіндустрії в Україні та результатів діяльності УКА.

Підводячи підсумки конференції, керівник ГО «Кінороби» Сергій Караванець звернувся до учасників заходу з гаслом об’єднати зусилля заради досягнення спільної мети. Його доповідь так і називалася: «Без синергії адміністрації, бізнесу і громади «кіна не буде». 

Наразі можна впевнено говорити, що і громада і бізнес проявляють високий інтерес до цієї теми і всіляко зацікавлені у розвитку кіноіндустрії в регіоні. Немає сумнівів, що подібні заходи сприятимуть досягненню спільної мети. 

З програмою та розкладом мастер-класів FILM.UA Факультет можна ознайомитись за посиланням. Слідкуйте за нашими новинами та підписуйтесь на сторінку в Facebook.