ru uk

Конспект майстер-класу "Who can buy your short film? або Хто купить вашу короткометражку?"

30 березня в рамках програми Skill Bill Pro пройшов майстер-клас «Who can buy your short film? або Хто купить вашу короткометражку?».

Експертом виступив Елліот Гроув (Лондон, Великобританія) - засновник кінофестивалю «Рейнданс» (Raindance Film Festival) і «Премії британського незалежного кіно» (British Independent Film Awards).

Представляємо основні тези виступу спікера.

Спочатку Елліот розповів дивовижну історію створення кінофестивалю «Рейнданс».

«Рейнданс» був заснований 25 років тому як експеримент, метою якого було відповісти на питання, чи можна зняти гідний фільм без профільної освіти, серйозного досвіду і солідного бюджету.

Першим студентом став 17-річний Едгар Райт, нині всесвітньо відомий британський режисер, сценарист і актор, а його фільм називався Shaun of the Dead ( «Зомбі на ім'я Шон»).

Потім Елліот Гроув зустрів 19-річного хлопця, який вивчав англійську в місцевому університеті в Лондоні. У 16 років він оголосив батькам, що хоче знімати кіно, але ідею не зустріли з ентузіазмом. У батьків був запасний план - навчання в університеті , в разі, якщо його кар'єра в кіно не відбудеться.

Щоб отримати доступ до техніки – хлопець приєднався до університетської кіноспільноти, і почав практикувати. Після закінчення університету він влаштувався працювати в аптеку в районі площі Пікаділлі, де знаходився офіс Еліота. Хлопець брав ключі від офісу Еліота і знімав там всі вихідні, а в понеділок повертався до своєї нудної роботи.

Через 9 місяців зйомок з'явився фільм The Following ( «Переслідування»), бюджет якого склав 7 тис. доларів США.

Через рік хлопець зняв фільм Memento ( «Пам'ятай»). Був це ніхто інший, як Крістофер Нолан.

Експеримент Еліота спрацював.

Після першого проведеного фестивалю Елліот виявив свою любов до короткого метру.

 

«Я сприймаю короткометражні фільми, як певну лабораторію, де творці кіно можуть обкатувати нові ідеї і підходи»

Як правило люди починають знімати короткий метр, щоб показати себе, розкритися, повідомити про себе світові. Це називають концептуальною моделлю.

В ході майстер-класу Елліот Гроув розповідав, як заробити на короткому метрі.

В ідеалі, концепція короткого метра стає повним метром.

Як приклад наводилися фільми Whiplash ( «Одержимість») і Saw 0.5, які спочатку були короткометражними, а в підсумку стали всесвітньо відомими повнометражками, а Whiplash навіть отримав «Оскар». У 2006 році режисер з Південної Африки зняв фільм Live in Joburg, який став фільмом District 9 ( «Район №9»), а «Клієнт завжди правий» став «Містом гріхів» Роберта Родрігеса.

Про проблему фінансування.

Елліот ставить питання не «Як заробити на короткому метрі?», А «Де взяти грошей на першу короткометражку, і зняти її так, щоб в майбутньому вийти на наступний рівень і отримати інше фінансування». Почати можна з розміщення відеофайлів і Youtube, заробляти на рекламі.

Елліот розповідав, як такі моделі працюють в Америці і Великобританії, радив сайти для режисерів зі зручною статистикою, розбивкою за жанрами.

Проте у короткого метра також є мережа дистрибуції. Слухачі майстер-класу отримали список контактів компаній, які купують короткометражне кіно.

«Золоте правило індустрії: у вас не придбають фільм, виконаний тільки в одному жанрі. Кіноіндустрія воліє мікс жанрів »

Про техніку зйомки.

У короткому метрі немає часу на круті постановочні плани, кращою є техніка «універсального моменту». Наприклад, якщо в першому кадрі показана різдвяна ялинка, камін і подарунки, то глядач відразу асоціює це зі святом, сім'єю, теплом. Прикладом «універсального моменту» можуть також служити весілля, похорон, випускний в університеті.

Є два види: персональний (особистий) і глобальний моменти.

Приклад особистого: «О Боже, я завалив іспит!»

Приклад глобального: «О Боже, вимкнулося світло по всьому місту!»

Про фестивалі.

Три причини подавати свою роботу на фестиваль:

  • Залучити дистриб’ютора
  • Отримати рецензію і відгуки в журналах, на ТБ або радіо
  • Виграти приз, премію

Існує близько 60-70 фестивалів, і має сенс подаватися на якомога більше фестивалів одночасно. У вас повинно бути багато нагород, нехай і невідомих.

Елліот також давав практичні рекомендації по краудфандингу, зробивши акцент на тому, що найбільше грошей на подібних платформах збирають суспільно важливі, соціальні теми, питання справедливості. У кожної соціальної теми, як правило, є активна група прихильників, які будуть жертвувати гроші, щоб популяризувати свою проблему.

У минулому році на «Рейнданс» було подано більше 8 тисяч фільмів, з який показали всього 200. Так багато було відсіяно тому, що в них була відсутня історія, сюжет.

30% показаних фільмів були зняті на камеру iPhone. Сюжет важливіший, ніж камера.

FILM.UA Факультет продовжує серію семінарів і майстер-класів SKILL BILL. В цьому році ще не раз ми надамо можливість спілкування з кращими експертами України та світу. Слідкуйте за новинами на сайті FILM.UA ФАКУЛЬТЕТ і сторінці Facebook.

До нових зустрічей!