ru uk

Тези майстер-класу про тенденції і можливості коротких відео на на digital платформах

26 січня відбувся майстер-клас «Короткі відео на digital платформах. Тенденції та можливості». Експертами майстер-класу виступили фахівець відділу маркетингу і PR FILM.UA Group, експерт Youtube, Володимир Фоміченко-Закуцький і відомий блогер Семен Кременюк.

В рамках майстер-класу були розглянуті різні платформи для розміщення коротких відео, однак найбільшу увагу було приділено YouTube.

Першим виступав Володимир Фоміченко-Закуцький. Він виділив ряд трендів в поведінці користувачів, завдяки яким короткі відео увійшли в щоденний побут. За даними YouTube до 70% користувачів у світі переглядають короткі відео з мобільних пристроїв. В Україні цей показник дещо нижчий, але перегляд з мобільних пристроїв, включаючи телефони та планшети, постійно зростає.

Серед платформ, якими користувачі найчастіше користуються для публікації своїх відео, ми розібрали інструментарій та особливості YouTube, Vine, Instagram, Facebook, Coub і Twitter. Перш за все, сервіси розрізняються тривалістю роликів, які можуть там розміщуватися:

Youtube - без обмежень
Vine - 6 сек
Instagram - 15 сек
Facebook - 45 хв
Coub - 10 сек
Twitter - 30 сек

Оскільки YouTube як сервіс був спочатку створений для роботи з відео, і активно розвивав свою платформу, на даний момент його можна назвати «королем відео хостингів». Саме цей сервіс надає найбільш повний перелік різноманітних послуг, як по обробці відео, так і по його просуванню, а також механізмам заробітку. Однак різноманітність сервісів дозволяє досвідченим користувачам «переливати» трафік з одного сервісу в інший, таким чином збільшуючи число передплатників на всіх ресурсах.

Якщо ж говорити про найпопулярніші типи відео, які розміщені в мережі, були виділені наступні: «how to», анонси, тізери, рекламні ролики, пранки, пародії, коуби, вайни, короткометражки, lifestyle відео, web серіали.

В рамках майстер-класу були розглянуті тренди 2015 року на YouTube. Володимир представив топ-20 проектів в світі за кількістю переглядів за рік. Існують канали, у яких велика кількість передплатників, однак популярність їх контенту знижується, і дивляться їх набагато менше, ніж нові канали. У світовому топі ми можемо бачити огляди ігор, канали, присвячені дитячим іграшкам, а також музичні канали та мультфільми.

Аналізуючи топ-20 каналів в Україні, ми бачимо набагато більш різноманітний список тематик каналів. Крім дитячого контенту, який також займає досить велику частину топа, і огляду комп'ютерних ігор, з'являються також блогери, які розповідають про своє життя в цілому, професійні медіа канали - студії «Квартал 95» і телеканалу «Україна». 

Для відстеження статистики по соціальним мережам Володимир рекомендує скористатися одним з он-лайн сервісів, наприклад, таким як socialblade.com.

В цілому ж в останні роки на YouTube були популярні такі види відео: котики / собачки, б'юті-блоги, «how to» відео, пранки, пародії, фейли, дитячий контент (про дітей і для дітей), реакції, аutotune (мікс репортажу в пісню), огляди, гайди, туторіали, unpacking video (про покупки і посилки).

Отримання основного доходу на YouTube відбувається за допомогою монетизації кожного конкретного відео на каналі. Платформа надає ряд налаштувань, які допомагають гнучко управляти контентом. YouTube розміщує в відео користувача рекламу, розділяючи дохід - 55% забирає собі, а 45% - віддає користувачеві.

YouTube піклується також про захист авторських прав користувачів. Завдяки системі Сontent-ID / Захист авторських прав, підключаючись в агрегаторі або стаючи преміум-партнером YouTube, користувач отримує вибір, що робити, якщо в мережі з'являються піратські дублікати його контенту: заробляти на цьому, так само як і на оригінальному відео; блокувати і відслідковувати, і в кожному конкретному випадку приймати рішення. Надійний захист контенту є однією з причин приєднуватися до агрегаторів для блогерів і приватних каналів.

Для партнерів та агрегаторів також існує реферальная система - це система заохочень за розміщення конкретного контенту або залучення додаткових користувачів.

Зареєструвавшись на YouTube, користувач отримує доступ до аудіотеки з треками, які можна використовувати, не ущемляючи чужих авторських прав. Це дозволить уникнути особливих попереджень «strike». В іншому випадку, після трьох страйків, канал можуть заблокувати.

У великих агрегаторів або топових каналів є власний менеджер служби підтримки.

Як сам YouTube, так і агрегатори часто пропонують велику кількість матеріалів для самоосвіти, а також участь в спеціальних майстер-класах та семінарах.

YouTube також пропонує широкі можливості виведення грошових коштів.

Семен Кременюк почав свій виступ, підкресливши, що абсолютний рекорд за кількістю переглядів в 2015 році встановив дитячий контент. Він пов'язує це з поширенням планшетів і телефонів і простотою навігації. Навіть маленька дитина швидко вчиться включати і знаходити відео на YouTube. При цьому дитина ніколи не мотає відео, зате може нескінченну кількість разів дивитися один і той же короткий мультфільм. Вартість реклами в дитячому контенті дуже маленька, але через повтори доходи складаються в приємні суми.

Семен не рекомендує будь-яким чином намагатися порушувати правила, встановлені YouTube, тому що може буде заблокований не тільки конкретний канал, але google-аккаунт, ip-адреса, еtc.

На думку Семена на українському ринку залишається відкритою ніша для YouTube каналу, присвяченого ювелірним виробам і годинникам, а також побутовій техніці. Реклама на такому каналі буде не дуже дорога, але зате буде легко знайти спонсорів і партнерів.

Важливо пам'ятати про те, що користувач YouTube істотно відрізняється від телевізійного глядача. Якщо телевізор може працювати «фоном», якщо контент не особливо цікавий, то інтернет-користувач миттєво перемикається або прокручує, якщо контент його відразу не зацікавив.

Для успішної монетизації на YouTube важливі показники тривалості утримання аудиторії. Хорошим показником є ​​60% хронометражу відео. 80% вважається майже неможливим. Тому часто, навіть в коротких відео тривалістю близько трьох хвилин, корисно монтувати найцікавіше на початку ролика.

Раніше YouTube-роботи фіксували як користувачі реагують на відео протягом перших 20-ти годин після завантаження відео. Для того, щоб залучити глядачів, багато каналів ставили на заставки відео напіводягнених дівчат або інші картинки, які не мали відношення до суті відео. Зараз цей механізм більше не використовується YouTube, і Семен рекомендує до кожного відео створювати власну заставку, яка буде відображати суть контенту.

Виходячи зі свого досвіду розвитку проектів, Семен розповідає, що аудиторія автомобільних відео, як правило, може довше дивитися контент і ролики на каналі veddro - до 26-28 хвилин.

Якщо говорити, про hi-tech контент, то важливо оперативно подавати інформацію і робити гарний контент. Якщо навіть глядач ніколи собі не купить продукт, про який ви розповідаєте, то він отримує задоволення від фантазій про таку покупку. Ролики повинні бути дуже інформативними, а ведучий - володіти експертною оцінкою. Аудиторія гіків не прощає технічних помилок і неточностей.

Якщо говорити про канали YouTube, присвячені комп'ютерним іграм, то стиль подачі в таких відео повинен бути дуже емоційним. Глядачів буде цікавити не тільки сама гра, а й реакції гравця.

Узагальнюючи технічні нюанси, Семен звертає увагу, що для успіху в YouTube необхідно глибоко вивчити YouTube CEO, а також пройти ряд курсів в YouTube Creator Academy. Глядач приймає рішення про те, наскільки йому цікавий той чи інший ролик протягом перших 12-15 секунд, тому ваше відео повинно обов'язково починатися з найважливішого. На відміну від фільму, де всі чекають кульмінації і розв'язки, глядачі на Діджитал платформах хочуть відразу знати все найважливіше.

Звертайте особливу увагу на назву свого відео. Семен обов'язково радиться з командою, приймаючи рішення про назву. Крім цього, корисно буде скористатися такими сервісами як https://google.com/trends/ і AdWords.

Необхідно обов'язково користуватися тегами (короткими словами, які допомагають роботам правильно видавати відео на пошукові запити). Існує пріоритет тегів. Перші слова - найбільш важливі. Наприкінці варто додавати назву свого каналу і самого відео, причому в усіх варіантах написання. Важливо також в теги додавати якісь слова, які найбільш яскраво характеризують конкретне відео, які будуть у користувача асоціюватися з цим роликом.

Важлива складова - опис відео. Особливу увагу варто приділити першим п'яти-шести словам, які будуть завжди на виду під відео.

Існує такий прийом як Clickbite - будь-які слова, які використовуються, щоб люди клікнули на відео. Це добре для залучення аудиторії, але не дуже добре для її утримання. Тому подбайте про те, щоб опис відображав суть контенту.

Не так важливо, яку знімальну техніку ви використовуєте. Важливо, що і як ви показуєте і розповідаєте. Навіть топ-лідери YouTube знімають свої відео на мобільні телефони або веб-камери. Важливо дотримати баланс між якістю і контентом, який найбільш підходить вашій цільовій аудиторії.

А ось з точки зору емоційного залучення, найважливіше - точно знати, хто є твоєю аудиторією і залишатися з нею на зв'язку. Це включає відповіді на коментарі як внизу під відео, так і в самому відео, в інших соцмережах, різні конкурси та подяки.

Варто пам'ятати про те, що аудиторія дуже звикає до ведучого і новий ведучий часто викликає деяке зниження інтересу до каналу. Дуже важливо, щоб ведучий був цікавий, стильний, харизматичний, грамотний. Ідеально, якщо він має почуття гумору. До приходу нового обличчя аудиторію варто готувати заздалегідь.

Пам'ятайте, що в YouTube не існує конкуренції. Якщо дивляться одного блогера, це не заважає дивитися і вас теж. Тому не бійтеся кооперації.

На жаль, Семен поки не бачить перспектив створення прибуткових україномовних каналів на YouTube, оскільки аудиторія таких каналів буде становити не більше 10 тисяч передплатників, що вкрай мало. Але, можливо, це буде цікаво ряду рекламодавців, і тоді канал може забезпечити собі інші види фінансування.

Youtube цінує і підтримує live streaming (жива трансляція). Важливо під час живого стрімінгу спілкуватися і відповідати на питання аудиторії. Для здійснення такого стрімінга використовується софт OBS (Open Broadcaster Software).

Найближчий майстер-клас Skill Bill Start «Трансмедійние проекти: сторітеллінг, платформи, взаємодія елементів» відбудеться 2 лютого 2016р. о 19.00. Кейс просування серіалу «Гра Престолів» в Іспанії в вигляді трансмедійного проекту «19 королівств» представить експерт майстер-класу Белен Санта-Олалла (Belén Santa- Olalla), провідний креативний консультант компанії Transmedia Storyteller LTD (Conducttr), Лондон (Великобританія).

Також 4-5 лютого 2016р. запрошуємо на курс Skill Bill Pro від режисера і співавтора сценарію найуспішнішого українського серіалу «Нюхач», Артема Литвиненко - «Професія режисера: бачити результат з моменту затвердження ідеї».