На майстер-класі Skill Bill обговорили пошук фінансування для кінопроектів

30 вересня пройшов майстер-клас програми Skill Bill Start, присвячений пошуку фінансування для кінопроектів, пошуку копродюсерів, роботі з фондами, краудфандінгом, а також стипендіям FILM.UA.

Щоб максимально розкрити дану тематику, ми запросили до обговорення відразу декількох спікерів.

Simona Bauman

Першою виступала Симона Бауман, German Films, Німеччина. Ми зв'язалися з нею по скайпу, і Симона розповіла про загальні правила створення копродюсерських проектів, переваги та труднощі такого співробітництва, фінансову та юридичну сторони питання, про оптимальну кількість країн - копродюсерів для проекту. Перш, ніж починати складний багатосторонній проект, Симона настійно рекомендувала зважити всі плюси і мінуси такого кроку: можливо, створити фільм повністю в Україні буде простіше і дешевше. Регіональні фонди Німеччини при фінансуванні проекту обов'язковою умовою вказують необхідність освоєння бюджету у відповідному регіоні. Симона Бауман також звернула увагу на країни, де працюють tax incentives (податкові пільги), з якими, можливо, українським продюсерам було б комфортно працювати - Угорщина, Чехія. Особливу увагу Симона приділила тому, як важливо бути в контексті європейського кінопроцесу, для чого продюсерам (особливо початківцям) слід якомога частіше їздити на фестивалі, дивитися фільми, брати участь в професійних індустріальних секціях, воркшопах, семінарах та конференціях.

Alena Fetisova

Продовжила тему міжнародного ко-продакшена Олена Фетисова. Її дебютом в ролі продюсера став фільм «Параджанов», що вийшов в 2013 році. Олена розповіла, що підготовка в зйомок цього фільму була складною, але досвід, який вона отримала, дозволив їй успішно продовжувати займатися улюбленою справою. Тільки на узгодження юридичних питань і розподілу бюджету по фільму «Параджанов» пішло 9 місяців. На даний момент Олена працює над новим проектом і щойно повернулася з пітчинга в Утрехті, Голландія, який рекомендувала відвідати всім, хто хоче знайти копродюсерів закордоном. Результатом її поїздки, зокрема, було отримання дуже цінного призу - докторінг сценарію від професійного сценарного агентства. У секції питань і відповідей ми також обговорили співпрацю з Держкіно і майданчики для пошуку копродюсерів в Україні. Олена Фетисова дала безліч корисних порад - починаючи про те, як важливо сміливо говорити на будь-якій англійській, але оформляти аплікаційні форми тільки на дуже грамотній англійській та до особливостей роботи продюсера міжнародних проектів.

Big Idea

Про пошук фінансування за допомогою краудфандінга розповіли Віта Базан, координатор проекту Спільнокошт, і її колега, Денис Бортніков. Як стало ясно з представлених даних, краудфандінг дозволяє залучити до вашого проекту велику кількість співучасників, зацікавити людей, хоч і не може стати повним джерелом фінансування. Колеги розповіли про проекти, які створилися в Європі завдяки краудфандінгом, а також розповіли, що найбільший успіх мають кампанії фільмів соціального спрямування. Як стало ясно, кампанія принесе найбільший успіх, якщо їй правильно і професійно займатися. У зв'язку з цим платформа планує курс підготовки фахівців з краудфандінгу.

ana

Майстер-клас завершився виступом Анастасії Міронової, яка говорила про стипендіальні програми FILM.UA. Цього року FILM.UA надасть 3 стипендії по 35 тис. грн. на рік для студентів 2-4 курсів КНУТКіТ ім. І.К. Карпенко-Карого і можливості продюсування однієї роботи студентів 4-5 курсів. Цього року всі стипендіати також отримають річні абонементи Skill Bill.

Тема пошуку фінансування залишається актуальною для продюсерів, тому питань на цьому семінарі було особливо багато. Через обмеження по часу, ми, на жаль, встигли відповісти не на всі питання. Ми обов'язково відповімо на ті питання, які нам залишили в письмовому вигляді і опублікуємо їх найближчим часом.

Наступний майстер-клас відбудеться у четвер, 9 жовтня і буде присвячений плануванню роботи знімального майданчика. Спікерами стануть виконавчий продюсер Катерина Швець та директор фільму Анна Скок.