Короткі тези з майстер-класу про кастинги

6 листопада в рамках програми Skill Bill Pro відбувся майстер-клас, присвячений кастингу як з боку актора, так і з боку кастинг-директора.

Спасибі всім, хто прийшов. Дякуємо вам за дискусії та активну участь у вправах. Своїм досвідом в рамках цього майстер-класу ділилися Олена Прилипко, кастинг-директор, і Інна Мірошниченко, українська актриса. Щоб цей майстер-клас був для вас максимально ефективним, ми традиційно підготували короткі тези:

• Кастинг директор починає роботу над проектом з моменту затвердження сценарію і продовжує до закінчення зйомок.
  • Кастинг і проби - різні поняття. В кіно, коли ми говоримо про головні ролі, частіше застосовне поняття «проби».
  • Проби - самий творчий етап в роботі кастинг-директора над фільмом.
  • Актор завжди повинен приходити на проби підготовленим. Не потрібно соромитися задавати уточнюючі питання кастинг-директору.
  • Олена Прилипко впевнена в тому, що, якщо актор заявляє, що він міг би зіграти на пробах краще, якби у нього був костюм і реквізит, то це - всього лише спроба виправдати себе. При цьому, Інна Мірошниченко радить своїми силами «підготувати мінімально необхідний реквізит», щоб було простіше увійти в образ. Наприклад, їй часто допомагає шарф або хустка.
  • Загальні поради для проходження проб і кастингів: приходьте трохи заздалегідь, йдіть, по можливості, пізніше. Якщо у вас заздалегідь є текст, ви повинні добре його знати. Будьте готові до того, що кастинг може проходити не в найкомфортніших умовах.
  • Будьте одягнені для ролі, а не по погоді.
  • Інна Мірошниченко радить акторам ходити на всі кастинги, куди їх запрошують.
  • Олена Прилипко розповіла про те, що не дивлячись на те, що вирішальне слово в утвердженні акторів завжди залишається за продюсером і каналом, кастинг-менеджер може вплинути на вибір. Якщо ви впевнені в акторі, ви завжди можете привести аргументи на його користь.
  • Існує також «знайомство» режисера з акторами. Акторам рекомендується не упускати таких пропозиції, але бути готовими, що під час такого знайомства режисер може їх провокувати на «крайні реакції».
  • Акторам бажано знати свій внутрішній психотип і добре опрацювати його.
  • У актора повинне бути портфоліо, в якому обов'язково повинні бути фотографії з мінімальним фотошопом. В портфоліо повинні бути фотографії профіль, анфас, в повний зріст. Портфоліо потрібно поповнювати та оновлювати. Там також можуть бути фотографії в різних образах.
  • Будьте сміливіше. Якщо кастинг-директор просить, не бійтеся відправляти йому свої відео-проби.

Ваші відгуки, питання, коментарі пишіть нам на сторінці фейсбук або на нашу пошту faculty@film.ua.
Чекаємо Вас на наступних майстер-класах! З повною програмою майстер-класів Skill Bill можна ознайомитися тут